• 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  Nástroje
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.
  Viac informácií


  Nástroje

  Praktické business nástroje, ktoré pomôžu vášmu podnikaniu rásť. Vyskúšajte náš hromadný e-mailing SMTP Klerk či účtovný program POHODA.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  Ako vám môžeme pomôcť?

  • Podpora
  • E-maily
  • Ochrana e-mailových adries na strane používateľa

  Ochrana e-mailových adries na strane používateľa

  E-mailové adresy do spamových databáz sú získavané napr. pomocou robotov, ktoré prechádzajú webové stránky a zbierajú e-mailové adresy na nich uvedené. Roboty sa spravidla nezaťažujú hlbšou analýzou zdrojového kódu a zbierajú všetko, čo vyzerá ako e-mailová adresa – teda postupnosť písmen, číslic, pomlčiek a bodiek, ktorá obsahuje zavináč. Preto sa odporúča vyhnúť písaniu e-mailovej adresy priamo na webovú stránku a radšej ju opísať nejakým pre človeka zrozumiteľným spôsobom – napr. meno (zavináč) domena.sk.  Vhodnejším spôsobom je umiestniť na web formulár kde zákazník napíše svoju požiadavku a stlačí odoslať. Potom mail odošle priamo PHP skript umiestnený na serveri a k tomu už robot nemá prístup. Samozrejme treba si dať pozor aby mail nebol zobraziteľný v zdrojovom kóde stránky.

  Odporúčame vždy dobre zvážiť, čí je vhodné alebo nutné určitému subjektu svoj e-mail zveriť (týka sa predovšetkým webových stránok, rôznych registrácii, upozorňovania). Aj v prípade seriózneho subjektu nie je možné vylúčiť únik informácii a zneužitia treťou stranou. Pre rôzne registrácie, zasielanie informácii atd. sa odporúča mať založený špeciálny e-mail.

  E-mailové adresy pre databázy na rozosielanie spamu môžu byt získavané tiež pomocou vírusov, je preto dôležité poznať základné pravidlá pre správanie sa na internete a mať počítač proti vírusom dobre zabezpečený. Tak isto musia mať zabezpečený počítač aj Vaši známy ktorí Vás majú v adresári.

  Odporúčame zásadne na príslušné adresy, z ktorých je spam posielaný nereagovať, neklikať na žiadny z odkazov v e-maily obsiahnutých lebo tým je spamerovi iba potvrdené že elektronická adresa je funkčná a schránku niekto pozerá. Adresa z ktorej je spam posielaný často nie je pravá a často sa mení môže ísť aj o sfalšovanú adresu iného človeka, ktorý s rozosielaním e-mailu nemá nič spoločné.

  Spam robot však mailové adresy môže získať tiež sledovaním odpovedi vzdialených SMTP serverov. Robí na vzdialený poštový server tzv. slovníkový útok, kedy sa pokúša doručiť e-mail na adresy zložené z obvyklých mien a priezvisk, obľúbených názvov a prezývok (kováč, horvath, mlynarovic atd.). Tieto adresy sú preto ohrozenejšie, ako protiopatrenia sa odporúča napr. rozšírenie adresy o ďalšie znaky (xkovac).