• 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  Nástroje
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.
  Viac informácií


  Nástroje

  Praktické business nástroje, ktoré pomôžu vášmu podnikaniu rásť. Vyskúšajte náš hromadný e-mailing SMTP Klerk či účtovný program POHODA.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  Ako vám môžeme pomôcť?

  Prečo máte vypnutú doménu a ako tomu predísť?

  Stalo sa vám, že je vaša doména zrazu nefunkčná? Príčinou môže byť nezaplatenie registračného poplatku načas, ktorý si bližšie popíšeme na príklade .sk domény, no na podobnom základe fungujú takmer všetky domény.

  Podľa nových pravidiel registrácie .sk domén je potrebné najneskôr do posledného dňa platnosti uhradiť registračný poplatok registrátorovi, pretože národný registrátor SK-NIC už neumožňuje prevádzkovať .sk doménu bez jej zaplatenia. Ak registračný poplatok nezrealizujete, systém národného registrátora SK-NIC doménu automaticky vypne.

  Toto pravidlo je platné pre všetkých registrátorov vrátane WY. Preto bez ohľadu na to, či ste náš dlhodobý klient, vám doménu nemáme ako udržať funkčnú v prípade, že nestihnete včas zaplatiť registračný poplatok.

   

  Do kedy máte čas na úhradu?

   

  • Slovenská doména je po registrácii v stave OK, čo znamená, že je platná a funkčná. Spravidla je v tomto stave na 1 rok, no môžete si doménu registrovať aj na dlhšie obdobie, max. 10 rokov. Najneskôr do posledného dňa platnosti domény je potrebné, aby registračný poplatok prišiel na účet registrátora. Posledný deň platnosti (expiráciu) môžete zistiť cez stránku whois.com.
  • 0-40 dní po expirácii prechádza doména do stavu, kedy už nie je funkčná, ale na jej opätovné spustenie vám stačí uhradiť registračný poplatok.
  • Po 40 dňoch je doména uvoľnená a môže si ju ktokoľvek registrovať.

   

  Ako predchádzať pozastaveniu domény?

   

  Vo WY posielame predfaktúru na váš email pred koncom vypršania služby. Ak máte doménu a hosting, predfaktúra by vám mala prísť mailom s dodatočným predstihom, najneskôr 3 týždne pred koncom predplateného obdobia.

  Ak ste si ale vyžiadali alebo zapli hromadnú faktúru, v tom prípade sa môže stať, že sa vám niektoré služby (vrátane domény) môžu faktúrovať s niekoľko dňovým oneskorením a teda splatnosť faktúry môže byť zároveň v deň expirácie domény.

  Preto by sme vás chceli poprosiť, aby ste si na predfaktúrach pozorne pozreli aj dátum služby na faktúre, na ktorom uvidíte, dokedy je potrebné uhradiť registračný poplatok za doménu a uhradili ho včas, aby vám ju národný registrátor nevypol.

   

  V praxi to znamená uhradiť predfaktúru aspoň 4 dni pred expiráciou služby, keďže kým príde platba na náš účet, môže to trvať aj dva dni (viac v prípade sviatkov/víkendu) a následne ešte náš automat musí spárovať platbu s vašou doménou. Takto budete mať absolútnu istotu, že vaša doména bude naďalej plne funkčná.