• 02 - 581 010 62
 • Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  Ako vám môžeme pomôcť?

  • Podpora
  • Domény
  • SSL certifikát: Nastavenie a presmerovanie na https

  SSL certifikát: Nastavenie a presmerovanie na https

  Nastavenie SSL certifikátu

  Nutnou podmienkou k prevádzke webu na adrese začínajúcej https:// je SSL certifikát. Jeho kúpa a inštalácia je vo WY systéme jednoduchá a automatizovaná. Pri fungujúcom webe odporúčame odoslať objednávku cez WY Panel. Po zaevidovaní úhrady dostanete potvrdzujúci mail. Po jeho potvrdení sa SSL certifikát vytvorí. Nakoniec si stačí načítať web s použitím https. Pokiaľ sa bez problémov načíta, malo by byť všetko pripravené.

   

  Zmena URL a presmerovanie na https

  Ak používate CMS, budete musieť zmeniť URL adresu z http na https.

   

  Vo WordPresse stačí v nastaveniach zmeniť V dvoch poliach adresu stránky na https://www.vasadomena.sk, prípadne https://vasadomena.sk, ak ste nepouzivali pred domenou www.

  Zmeniť základnú URL je potrené v každom CMS, nie len vo WordPress.

   

  Ak máte stránku na mieru, túto zmenu musí urobiť váš programátor.

   

  Na presmerovanie všetkých URL adries z vašej stránky na zabezpečený protokol https je potrebné presmerovať pôvodné url adresy na nové. Využiť na to môžete RewriteRule v súbore .htaccess.

  RewriteEngine On
  RewriteCond %{HTTP:X-Forwarded-Proto} =http
  RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

  Tento príkaz má za úlohu presmerovať všetky http dotazy na https.  Okrem presmerovania používateľa dá signál vyhľadávačom o zmene URL a zabezpečí načítanie všetkých zdrojov (obrázky, css a js) zo zabezpečených URL adries.

  Po dokončení vyššie opísaných krokov sa dá povedať, že z hľadiska fungovania webovej stránky máte všetko pripravené.