• 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  Nástroje
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.
  Viac informácií


  Nástroje

  Praktické business nástroje, ktoré pomôžu vášmu podnikaniu rásť. Vyskúšajte náš hromadný e-mailing SMTP Klerk či účtovný program POHODA.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  Ako vám môžeme pomôcť?

  Čo je to doména (doménové meno)?

  Webová doména alebo doménové meno si môžete predstaviť ako vaše meno, pod ktorým vystupujete a sa prezentujete na internete. Je to ako vaša internetová adresa, na ktorej vás môžu vaši čitatelia, fanúšikovia či zákazníci nájsť na webe.

  Doména môže mať len jedného majiteľa (držiteľa), avšak ako fyzická či právnická osoba môžete byť držiteľom viacerých webových domén.

  Domény slúžia ako náhrada IP adresy (číslo na lokalizáciu vášho počítača na internete). Ak by neexistovali, museli by ste na návštevu webových adries písať zložitý číselný kód. Napríklad v tvare 123.32.54.183. Zapamätať si tieto číselné kódy pre rôzne webstránky je pre človeka veľmi nepraktické. Preto sa zaviedlo doménové meno, ktorým ľahšie identifikujeme nejaký web.

  Domény sa dajú registrovať minimálne na jeden rok. Počas tohto obdobia môžete na danej internetovej doméne prevádzkovať svoj web. Pred skončením zaregistrovaného obdobia môže držiteľ domény predĺžiť platnosť. V opačnom prípade sa doména uvoľní a môže si ju zaregistrovať niekto iný.