2 Hľadáme nových kolegov. Pridajte sa k nám.

Webglobe – Yegon
Created with Sketch.

Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

Infraštruktúra Webglobe – Yegon. Dostupnosť, rýchlosť a bezpečnosť.

Našu infraštruktúru dlhodobo budujeme na troch základných hodnotách – dostupnosť, rýchlosť a bezpečnosť. Na serveroch a sieťových zariadeniach nešetríme, používame najmodernejšie technológie overené v praxi hostingu a pred ich nasadením všetko dôkladne laboratórne testujeme.

Dátové centrá

Naša infraštruktúra je distribuovaná v troch geograficky nezávislých dátových centrách, ktoré sú navzájom redundantne prepojené našimi vlastnými optickými linkami. Všetky naše dátové centrá spĺňajú náročné medzinárodné kritériá bezpečnosti a dostupnosti.

Dátové centrum Webglobe - Yegon
Konektivita Webglobe - Yegon

Konektivita

Konektivitu nakupujeme od dvoch dodávateľov na dvoch nezávislých geografických miestach. Routujeme ju na vlastnom autonómnom IP rozsahu za pomoci kvalitných zariadení Cisco. Táto architektúra nám umožňuje byť online aj vtedy, ak je na niektoré dátové centrum vedený DDOS útok. Všetky sieťové zariadenia prevádzkujeme minimálne v konfigurácii N+1, inými slovami – naša infraštruktúra neobsahuje tzv. „single point of failure“.

Hardvér

Na poskytovanie hostingových služieb využívame len kvalitný značkový hardvér. Pre sieťové účely sú to hlavne zariadenia Cisco a Cisco Linksys, pre rozvod a zálohovanie napájania zariadenia APC a ako produkčné servery a storage predovšetkým zariadenia značky Dell.

Servery WY
Administrátori WY

Virtualizácia

Pre zabezpečenie najvyššej dostupnosti a škálovateľnosti používame hlavne virtualizačné technológie VMware (cloudová virtualizácia) a HyperV (klasická virtualizácia). Naši administrátori sú certifikovaní VMware odborníci a pravidelne absolvujú nové školenia.

Hostingová technológia

Najvyššou technologickou nadstavbou našich služieb je vlastná komplexná hostingová technológia, na ktorú sme veľmi hrdí. Je vyvinutá a neustále vylepšovaná našim tímom vynikajúcich vývojárov. Poznáte ju hlavne vďaka obľúbeným užívateľským rozhraniam WY Panel (nástroj na správu hostingových služieb) a Webpartner (rozhranie pre partnerov a virtuálnych webhosterov). Za týmito rozhraniami je ešte rozsiahly systém vykonávacích skriptov, administračných rozhraní a rôznych špecializovaných nástrojov.

WY Panel