2 Hľadáme nových kolegov. Pridajte sa k nám.

Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

WordPress hostingWordPress hosting
WY Novinky

Aktualizovali sme hosting pre WordPress

Komunitou oceňovaný hosting pre WordPress je už dlhé mesiace náš najpredávanejší zdieľaný hosting. S príchodom verzie 4.7 sme pripravili mnohé vylepšenia a aktualizácie aj samotného hostingu. Pozrite si ako sme WY Hosting pre WordPress pripravili na rok 2017.

Upgrade servera

Hosting pre WordPress u nás bežal od spustenia v lete 2015 na jednom virtuálnom webovom serveri. Začiatkom novembra sme hosting presunuli na úplne nový dedikovaný server a jeho 20 jadier Intel Xeon @ 2,40Ghz s 64GB RAM dodalo vašim WordPress webom nový vietor do plachiet. Rozdiel bol cítiť podľa vašich slov na prvý pohľad. 

PHP 7.1

V decembri sme ihneď po vypustení finálnej verzie nasadili PHP 7.1 . Aktuálna verzia WordPress 4.7 si s ňou výborne rozumie a funguje spoľahlivo. Neprináša také zmeny ako prechod z 5.6 na 7, ale určite stojí za vyskúšanie.

Zmena PHP na 7.1 vo WY Panelli
Zmena verzie PHP cez WY Panel sa prejaví do niekoľkých minút.

Aktualizované: Koncom decembra sme dočasne vypli PHP 7 a 7.1, v ktorých sme narazili na bugy, ktoré zhadzovali celý wp server. Preto sme všetky domény prepli na  PHP 5.6. Hneď ako odstraníme problémy, nové verzie PHP sa objavia v ponuke.

WordPress 4.7 a aktualizované pluginy

One-click inštalácia WordPress cez WY Panel obsahuje najnovšiu verziu WordPress 4.7 spolu s aktualizovanými priloženými pluginmi. Nová verzia WordPress prináša okrem množstva noviniek aj úplne novú default šablónu – krásnu Twenty Seventeen. Funguje výborne v mnohých jazykoch a na akomkoľvek zariadení.

Twenty Seventeen WordPress theme

Nové pluginy v balíku

K inštalačnému balíku prikladáme aj výber pluginov, ktoré považujeme za prínosné na každom webe. Desiatku pôvodných modulov doplnili dva nové. Easy WP SMTP pre posielanie overených e-mailov s SMTP autentifikáciou a plugin Autoptimize pre minifikáciu HTML, CSS a JavaScript.

Minifikované HTML, CSS a Javascript v prostredí Google PageSpeed Insights
Minifikované HTML, CSS a Javascript v prostredí Google PageSpeed Insights

Z balíka sme odstránili WooCommerce. Máme ho veľmi radi, no zďaleka nie každý web je určený na predaj a zbytočne tak zaberal miesto.

Lepší cache plugin

Nginx Helper robí viacmenej to isté ako naše riešenie, ale jeho vývoj ide rýchlejšie a v aktuálnej verzii plní svoju úlohu lepšie. Celú kešku je možné jedným klikom zmazať, zároveň je k dispozícii podmienené mazanie cache pri zmene obsahu a podobne.

Nginx helper WordPres plugin dashboard
Rozhranie pluginu Nginx Helper.

Ak na vašom webe používate náš modul Webglobe – Yegon Purge Cache a chcete viac kontroly nad automatickou cache, odporúčame prejsť na Nginx Helper.

Neprestávame

S aktualizáciami neprestávame a už teraz sa tešíme, čo nové prinesie rok 2017.

Preskúmať WordPress Hosting

Nezmeškajte ďalšie užitočné články
a buďte o nich informovaný