• 02 - 581 010 62
 • Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  WordCamp Europe 2017WordCamp Europe 2017
  WY Novinky

  Boli sme na WordCamp Europe 2017 v Paríži

  Minulý mesiac som vycestoval do Paríža na najväčšiu WordPress konferu – WordCamp Europe. Po minuloročnom spoločnom výjazde do Viedne som tentokrát za WY cestoval sám. Na pláne boli 3 dni venované konferencii a niekoľko dní na potulky Parížom.

  Prvý deň na programe bol Contributor Day – deň venovaný rozvoju WordPress. Na celom WordCamp mám najradšej práve toto. Ako General Translation Editor slovenského prekladu som zavítal do tímu Polyglotov a venoval sa prekladu. V rámci WY Hostingu pre WordPress sa vo WY aktívne podielame na slovenskom preklade najpoužívanejších pluginov, ktoré prikladáme v našej inštalácii WordPress. Celkom fulka bola aj v stánku komunity.

  Ostatné dni sa už konala konferencia ako taká. Prednášky, prezentácie partnerov, networking a sprievodné akcie. Prednášky boli naozaj zaujímavé, pozrieť si ich môžete všetky na wordpress.tv. Ak vás zaujíma kam smeruje celý WordPress a akú má víziu Matt Mullenweg, odporúčam aj diskusiu s ním. Hneď v úvodných minutách predstavil nový defaultný editot obsahu, zatiaľ zvaný Gutenberg, ktorý je možné testovať ako plugin.

  A čo ďalej? Budúci rok sa WordCamp Europe 2018 presunie do hlavného mesta Srbska, Belehradu. Prípravy už sú v plnom prúde.

   

   

  WordCamp Europe 2017

  WordCamp Europe 2017

  WordCamp Europe 2017

  Karol Vörös na WordCamp Europe 2017

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný