• 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  Nástroje
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.
  Viac informácií


  Nástroje

  Praktické business nástroje, ktoré pomôžu vášmu podnikaniu rásť. Vyskúšajte náš hromadný e-mailing SMTP Klerk či účtovný program POHODA.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  Tipy a triky

  Tipy pre Home Office

  Prácu z domu aktuálne rieši veľa ľudí a preto sme pre vás pripravili výber nástrojov, ktoré by vám mali uľahčiť home office. Zároveň sme pridali aj pár tipov, ako zmysluplne doma zabaviť deti.

   

  Telekonferencia

  Hangouts Meet

  Nástroj, ktorý aktuálne sprístupnil Google. Ak sa zrušia vaše konferencie alebo sa vám ľudia hromadne odhlasujú zo seminárov, nemusíte nič vzdávať. Prezentáciu, prednášku aj schôdzu môžete uskutočniť online.

  Ako zvolať Hangouts meet: V Google kalendári si vytvorte udalosť. Kliknite na tlačidlo Pridať videohovor. V políčku Hostia pridajte účastníkov udalosti a pošlite im pozvánku. Hostia sa budú môcť pripojiť buď cez Google Meet alebo priamo cez telefón.

   

   

  Dobre vedieť: Hostia na webe nepotrebujú pre účasť na schôdzi Google účet.

   

  Volania, videohovory

  Slack 

  Aplikácia, ktorá uľahčuje komunikáciu v tíme formou chatu. U nás vo WY ju bežne používame, keď sa potrebujeme spojiť s kolegami na diaľku. Free verzia vám umožní volania, platená aj videohovory.

  Ako uskutočniť videohovor: Otvorte si kanál správ určených človeku, ktorému chcete volať a kliknite na ikonu telefónu alebo kamery vpravo hore.

  Skype 

  Tento nástroj určite poznáte a používate s priateľmi a rodinou. Možno ale neviete, že umožňuje aj zdieľanie obrazovky. Takže keď s kolegami riešite napríklad návrh zmluvy alebo prezentáciu, môžete sa na ňu pozerať všetci naraz. 

  Návod na zdieľanie obrazovky: Začnite hovor ako obyčajne. V priebehu hovoru sa vám v pravom dolnom rohu objaví ikona troch bodiek. Kliknite na ňu a v menu zvoľte ikonu s názvom Screen sharing.

  FB messenger

  Chatovacia platforma, cez ktorou si môžete písať, volať aj viesť videohovory. Používa sa jednoducho na počítači aj mobile.

  Ako na skupinový videohovor: Vytvorte v Messengeri skupinovú konverzáciu. Pomenujte si ju a keď sa budete chcieť spojiť, kliknite na ikonu kamery vpravo hore.

  Zdieľanie dokumentov

  GoogleDocs a ďalšie 

  Aplikáciie v rámci G Suite využívame vo WY stále. Keď pracujeme na jednom dokumente, vyhneme sa zmätku z množstva rôznych verzií. Celý tím pridáva komentáre do jedného zdieľadného súboru. Týmto spôsobom možete vytvárať textové dokumenty, tabuľky aj prezentácie. Pre Home Office je to ideálnym riešením.

  Ako zdieľať: Kliknite na tlačidlo Zdieľať vpravo hore. Otvorí sa vám ponuka zdieľaní. Kliknite na rozšírené nastavenia a vyberte spôsob zdieľania. Najjednoduchšie je zdieľanie odkazom, nemusíte pri ňom riešiť oprávnenia ostatných členov. Zvoľte si v ponuke Prístup, či chcete kolegom umožniť len čítanie, komentovanie alebo aj upravovanie súboru.

   

  Pripojenie na internet a VPN

  Ak máte k niektorým interným systémom, portálom alebo súborom prístup iba z firemnej siete, budete potrebovať pripojenie na internet prostredníctvom takzvanej VPN (z anglického virtual private network). S nastavením a výberom VPN klienta vám poradí váš firemný IT špecialista.

   

  Sledovanie času

  Toggle

  Pomocník, v ktorom si ľahko zaznamenáte, na akej úlohe ste trávili koľko času. Úlohy si môžete zaradiť do projektov a evidovať si prácu pre rôznych klientov.

  Návod na pdf report o odvedenej práci: Kliknite na možnosť Reports v ľavom stĺpci, nastavte si obdobie, za ktoré chcete report vystaviť, projekt a klienta a potom kliknite na ikonu dolu smerujúcej šípky vpravo hore, čím si report stiahnete. 

  Odporúčané čítanie: Ďalšie tipy, ktoré vám uľahčia prácu z domu nájdete v článku Usnadněte si podnikání: nástroje zdarma.

   

  Organizácia času a plánovanie

  Trello

  Trello je ideálny pomocník pre tímovú spoluprácu na projektoch. Jeho hlavnou výhodou je, že máte podklady ku každému projektu pohromade a je jasné, kto z tímu na ňom pracuje. V komentároch si môžete povedať, čo je potrebné urobiť, ku všetkým prílohám sa dostanete jedným klikom a úlohy môžete priebežne presúvať medzi stĺpcami, ktoré  si vytoríte podľa seba, napr. Zadanie, Rozpracované a Hotovo.

  Ako zdieľať kartičky s úlohami: V pravej dolnej časti kartičky s úlohou nájdete menu Akcie a tam si zvolíte možnosť Zdieľať. Otvorí sa vám políčku s odkazom na kartičku, ktorý môžete poslať kolegom.

  Odporúčané čítanie: Trello — zorganizujte cokoli s kýmkoli   

  Freelo

  Česká alternatíva Trella, ktorá vám umožní komunikovať, zostavovať zoznamy úloh, diskutovať a zdieľať všetky potrebné dokumenty. Samozrejmosťou je aj mobilná aplikácia. 

  Google Keep 

  Jednoduchá a veľmi praktická aplikácia, ktorá funguje na počítači aj mobile. Využijete ju nielen pracovne. Hlavnou výhodou je synchronizácia medzi zariadeniami. Je užitočná na rýchle zaznamenávanie nápadov alebo úloh, na ktoré nechcete zabudnúť, nákupné zoznamy aj napríklad písanie básní, keď vás nečakane nakopne múza.

  Hlasové zapisovanie poznámok: V mobile si otvorte Keep a ťuknite na guľaté tlačídlo s pluskom. Otvorí sa vám nová správa. Ťuknite do tela správy a potom na ikonu mikrofónu v pravom dolnom rohu a môžete začať diktovať.

  Produktivita

  Noisli

  Aplikácia, ktorá sa hodí nielen na home office. ľahko si v nej nastavíte zvukovú kulisu, aby ste sa mohli odstrihnúť od ruchu okolia. Uľahčí vám koncentráciu v krátkych časových úsekoch, kedy sa maximálne sústredíte na jednu úlohu (a až potom si prečítate, čo nové píšu o koronavíruse).

  Pomodoro 

  Vyššie uvedený trik sa volá pomodoro technika, Pôvodne sa pri nej používala kuchynská minútka v podobe rajčiny. Dnes môžete použiť špeciálnu appku a trackovať si čas strávený rôznymi úlohami v 25 minútových šprintoch. A medzitým môžete chvíľku zrelaxovať. 

  TIP: Skúste pomodoro techniku aj na vaše deti. Dohodnite sa, že sa teraz budete všetci venovať nejakej práci a potom si napríklad zahráte karty. Deti získajú istotu, že sa im budete venovať a vy nebudete v strese z toho, že vás neustále rušia. A naviac ich tak naučíte užitočnej schopnosti zadeliť si čas.

   

  Duševná hygiena

  Choďte každý deň aspoň na krátku prechádzku. Ideálne do parku alebo do lesa. Ak to máte do prírody ďaleko, poprechádzajte sa aspoň v okolí vášho domu. Vyvetráte si hlavu a prídete na chvíľu na iné myšlienky.

  TIP: Keď nemáte možnosť ísť von, spravte si päť minútovú meditačnú pauzu. Pomôže vám v tom aplikácia Headspace (v mobile a je v angličtine) alebo Bettermind (v češtine a iba na webe).

   

  Ako zabaviť deti

  Home office s deťmi za chrbtom je výzva pre všetkých. Nikto po deťoch nemôže chcieť, aby si celý deň potichu stavali kocky alebo robili úlohy do školy. V prípade najvyššej núdze vám pomôžu aj mobilné aplikácie, ktoré deti zmysluplne zabavia a aj niečo naučia. Tieto vzdelávacie aplikácie odporúča časopis Perpetum.

   

  Telesná pohoda

  Pri sedení pri počítači sa dá ľahko prechladnúť. Pripravte sa na situáciu, že by nešlo kúrenie a zaobstarajte si teplé pohodlné oblečenie

  Foto: skippy.com

   

  Tento článok napísala copywritterka a manažérka obsahu Olga Pohl pre blog nášho partnerského webu DOMENA.cz.

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný