2 Hľadáme nových kolegov. Pridajte sa k nám.

Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

WY Novinky

Spúšťame nový a ešte lepší hostingový systém

Technológie idú vpred a vo WY preto nijako nezaháľame.

Naším najnovším a najmodernejším dielom je UHS (univerzálny hostingový systém), ktorý sme do ostrej prevádzky spustili na začiatku roku 2019. UHS je ultimátny low-end nástroj na deployovanie služieb webhostingu a manažovaného hostingu nad akoukoľvek infraštruktúrou.

UHS je systém postavený na princípe kontajnerov využívajúci a zjednocujúci technológie Docker, Ansible, Git, ZFS, či AWX. Operátorom umožňuje jednoducho nasadiť a manažovať nové servery a nové kontajnery, zákazníkom zasa umožňuje napríklad vymeniť starý server za nový bez toho, aby mali obavu, čo bude s ich webovými aplikáciami bežiacimi na starších technológiách (nepodporované PHP a podobne).

Primárnymi výhodami UHS sú:

  • Distribuovaná infraštruktúra – možnosť nasadiť náš hostingový systém doslova kdekoľvek a na akomkoľvek serveri.
  • Rýchlosť a efektivita – operácie, ktoré doteraz naši admini robili ručne alebo poloautomatizovane, budú plne automatizované a teda vaše požiadavky budú vyriešené rýchlejšie.
  • Rýchlejšie nasadenie nového serveru alebo novej technológie, čo hlavne ocenia náročnejší zákazníci.
  • Ešte vyššia dostupnosť zdieľaného hostingu – budeme schopní vykryť “vyťažovačov” na serveroch so zdieľanými hostingami, ktorí by mohli spomaliť načítanie vašej stránky v prípade, že ste na rovnakom serveri.
  • Možnosť využívať viaceré verzie PHP súčasne na jednom serveri – doteraz ste na jednom serveri mohli využívať len jednu verziu PHP, po novom môžete využívať viaceré verzie naraz podľa vašich potrieb.
  • Možnosť využívať nové technológie – doteraz ste mohli využívať primárne PHP technológie, po novom môžete využívať aj Node.js, Ruby on Rails alebo Python. Ďalšie vieme doplniť podľa vášho záujmu.
  • Nasadenie na akejkoľvek serverovej infraštruktúre – je dizajnovaný tak, že môže byť v budúcnosti nasadený na akejkoľvek serverovej infraštruktúre, aj na infraštruktúrach iných cloud providerov, napríklad AWS, Azure alebo Google Cloud, a tiež na iných serverových infraštruktúrach, napríklad u zákazníka on premises.

Postupne na nový systém migrujeme celú našu produkčnú infraštruktúru a predpokladáme, že do konca tohto roka presunieme všetkých našich zákazníkov. Bežného chodu vašich webstránok sa to nijako nedotkne a pri migrovaní na novú infraštruktúru vás budeme včas informovať.

Nezmeškajte ďalšie užitočné články
a buďte o nich informovaný