2 Hľadáme nových kolegov. Pridajte sa k nám.

 • 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.

  Viac informácií


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  SEO test onlineSEO test online
  Marketing

  7 online nástrojov na SEO test a kontrolu optimalizácie webu pre vyhľadávače

  Ak sú vaši zákazníci na internete, tak určite hľadáte spôsoby, ako sa čo najviac zviditeľniť. Jedným z nich je mať dobre zvládnuté SEO (optimalizáciu webu pre vyhľadávač Google).

  Či už si ho robíte svojpomocne, alebo ste ho prenechali na starosť niekomu inému, môžete si ho v každom prípade skontrolovať. Síce sa to na 100% nevyrovná orliemu oku špičkového odborníka, ale ukáže vám hlavné veci, na ktorých by ste mali popracovať.

  V nasledovnom zozname nájdete 7 nástrojov, s ktorými si môžete zadarmo urobiť SEO test online vašej stránky, a rýchlo tak zistiť jej prípadné nedostatky.

   

  SEO Quake

   

  SEO test zadarmo od SEO Quake

   

  SEO Quake je rozšírenie do internetového prehliadača Chrome. Veľmi ľahko sa používa a je pravidelne aktualizované, takže ak príde nejaká novinka v SEO, s veľkou pravdepodobnosťou si ju budete môcť cez tento nástroj skontrolovať.

  Dokáže skontrolovať veci ako:

  • Optimálna dĺžka url adresy, nadpisu Title a nadpisu úrovne h1
  • Nastavenie kanonickej url adresy pre stránku (jedna hlavná url adresa a ostatné verzie na ňu presmerované (napr. https://www verzia hlavná a https://, http:// a http://www na ňu presmerované)
  • Vyplnenie alt tagov v obrázkoch
  • Pomer textu ku kódu (optimum je 20% a vyššie)
  • Nastavenie jazyka stránky
  • Či máte sitemapu na stránke (pomáha Googlu ľahšie indexovať vaše stránky)

   

  SEO Site Checkup

   

  Zadarmo SEO test online od SEO site check

   

  Tento nástroj dokáže urobiť naozaj dôkladný SEO test. Zistí vám veľa vecí, ktoré zvláda aj SEO Quake a ešte aj niekoľko ďalších. V detailnom reporte zístíte napríklad veci ako:

  • Či vaša stránka náhodou nepoužíva tag “no index”, ktorý bráni prehliadačom zobrazovať vašu stránku vo vyhľadávači
  • Či máte dobre nastavený https protokol
  • Ako dlho trvá načítanie vašej stránky a či používate gzip kompresiu (pomáha zmenšiť veľkosť vašej stránky, a tak zrýchliť jej načítanie)

   

  Analýza zdrojového kódu od seo-servis.cz

   

  SEO test a analýza zdrojového kódu

   

  Keďže väčšina online seo testov kontroluje to isté, je zbytočné pridávať sem všetky možné stránky. Jednou z posledných, ktoré by ste ale mohli využiť, je analýza zdrojového kódu na stránke seo-servis.cz.

  Zaujímavé sú pre vás najmä zistenia ohľadom toho, či má váš web príliš veľa css štýlov alebo zbytočného JavaScriptu, ktoré by mohli byť v samostatných súboroch a nie priamo na stránke. Týmto by sa znížila veľkosť vašej stránky a tým zrýchlilo jej načítanie.

   

  Dead Link Checker

   

  SEO test na nefunkčné odkazy

   

  Odkazujete na svojom webe na iné podstránky alebo iné weby? Ak ale sú tieto odkazy nefunkčné, môže to vašej stránke zhoršiť rankingy, pretože Google uprednostňuje aktuálny obsah. Či už máte menšiu, alebo väčšiu stránku, nebudete vďaka tomuto nástroju prehľadávať a skúšať odkazy manuálne. Stačí zadať vašu doménu a Dead Link Checker vám prejde celý web a ukáže len stránky s nefunkčnými odkazmi.

   

  MOZ – Open Site Explorer

   

  Moz Open Site Explorer

   

  Ak chcete poznať silu svojej stránky tento nástroj vám ju prezradí. A nielen to. Môžete ju porovnať so svojou konkurenciou.

  Kedysi ste si mohli pozrieť tzv. Google Page rank. Je to v jednoduchosti povedané hodnota od 1 do 10, ktorú Google pripisuje nejakej stránke a zoraďuje podľa nej výsledky. Dobrou alternatívou je metrika Domain authority/Page authority od MOZu, ktorá sa pohybuje od 1 do 100. Samozrejme, čím vyššie číslo, tým lepšia sila domény/konkrétnej podstránky.

  Moz tento údaj pravidelne (raz mesačne) aktualizuje, takže uvidíte či sa vaše stránky zlepšujú, zhoršujú, alebo stoja na mieste.

   

  Google nástroje na otestovanie vášho SEO

  Test použiteľnosti v mobiloch

   

  Test použiteľnosti pre mobilné zariadenia

   

  Zobrazuje sa váš web správne v mobilných zariadeniach? Ak nie mali by ste s tým čo najskôr niečo urobiť, pretože celosvetovo už ľudia viac vyhľadávajú v mobiloch ako na desktopových zariadeniach a tento trend možno očakávať v blízkej dobe aj na Slovensku. Ale to nie je jediný dôvod, prečo sa zamerať na mobilné zariadenia. Google totižto svoj index rozdelil na desktopy a mobilné zariadenia, takže hoci sa vaša stránka môže zobrazovať na prvej strane v počítači, na mobile to tak byť nemusí.

   

  PageSpeed Insights

   

  Page speed insights

   

  PageSpeed Insights je nástroj, ktorý vám presne povie, ktoré prvky webu (napr. kód, obrázky…) spomaľujú načítanie vašich stránok. Ak ste si web robili sami bez programátora s využitím šablóny, tieto odporúčania asi veľmi nevyužijete, ak neviete programovať. Budú si totižto vyžadovať zásah do kódu stránky. Ale aspoň využijete návrhy na optimalizáciu obrázkov, ktoré sú príliš veľké a spomaľujú načítanie vášho webu.

  Na druhej strane, ak máte programátora alebo web na mieru, tak odporúčania na úpravu kódu stačí poslať vášmu programátorovi na zapracovanie.

   

  Nástroje zadarmo na testovanie SEO sú dobrou voľbou pre začiatočníkov, avšak netreba mať pri nich príliš veľké očakávania. Ich autori, poprípade kóderi nemajú toľko času, aby neustále dopĺňali ich funkcie alebo ich optimalizovali a vyvíjali.

  Z toho dôvodu nie je na škodu popremýšľať o tom, že by ste vyskúšali aj nejaký platený SEO nástroj, na otestovanie vašej stránky. Dávame vám do pozornosti Marketing Miner, s ktorým dokážete dôkladne zanalyzovať vašu stránku. Môžete okrem iného aj:

  • robiť analýzu kľúčových slov
  • zistiť svoje aj konkurenčné pozície vo vyhľadávaní
  • analyzovať svoj spätné odkazy aj konkurenčné

  Navyše, ak ste zákazníkom WY, môžete ho využiť v zľave až 40% na prvý mesiac. Viac informácii o zľave.

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný