2 Hľadáme nových kolegov. Pridajte sa k nám.

Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

WY Novinky

Nová funkcia vo WY Paneli: presmerovanie stránky na https dvoma klikmi

Zabezpečenie web stránky pomocou SSL certifikátu je dnes už do veľkej miery samozrejmosťou. Netýka sa to len veľkých portálov a eshopov, ktoré pracujú s osobnými údajmi svojich zákazníkov, ale aj bežných webov, pretože najpoužívanejší prehliadač Google Chrome začal prednedávnom zobrazovať stránky bez SSL certifikátu ako nezabezpečené.

Či už ste si bezpečnostný certifikát kúpili, alebo u nás využívate voľne dostupný certifikát Lets Encrypt, po ich aktivácii budete musieť presmerovať svoju stránku z nezabezpečenej verzie http na zabezpečený protokol https.

Pokiaľ nemáte presmerovanie (tzv. redirect 301), váš web bude fungovať na oboch verziách. Nie je na tom nič zlé, avšak:

  • ak ľudia zadajú do internetového prehliadača vašu doménu, budú smerovaní na nezabezpečenú stránku
  • Google berie stránku s http a https ako dva rôzne weby, a preto ak ste doteraz mali výsledky vo vyhľadávaní bez https, Google nebude mať ako vedieť bez presmerovania, že už fungujete na zabezpečenom protokole https

Presmerovanie sa štandardne robí vložením presmerovacieho príkazu do súboru .htaccess, ale vy si to môžete uľahčiť s našou novou funkcionalitou vo WY Paneli, s ktorou všetko zvládnete na dva kliky.

Stačí sa prihlásiť do WY Panelu a prejsť do sekcie Domény – SSL certifikáty. Po aktivovaní SSL certifikátu na svojej doméne alebo subdoméne, stačí zaškrtnúť presmerovanie a kliknúť na tlačidlo Uložiť.

 

 

Jednoduchšie to už byť nemôže.

Nezmeškajte ďalšie užitočné články
a buďte o nich informovaný