• 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  Nástroje
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.
  Viac informácií


  Nástroje

  Praktické business nástroje, ktoré pomôžu vášmu podnikaniu rásť. Vyskúšajte náš hromadný e-mailing SMTP Klerk či účtovný program POHODA.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  nová cena sk doménnová cena sk domén
  WY Novinky

  Aktualizované: Nové pravidlá a cena slovenských domén

  Slovenské domény čakajú významné zmeny. Od januára nižšia cena a od 31.5.2017 1.9.2017 aj nové pravidlá registrácie.

  Pozor zmena termínu

  (22.5.2017) Zo strany SK-NIC došlo k opätovnému posunutiu termínu a pôvodný dátum 31.5.2017 je aktuálne nahradený termínom 1.9.2017. Dôvodom je, rovnako ako naposledy, neschopnosť dodať systém v danom termíne.

  Nižšia cena

  Nedávne zníženie cien na 7,90€ za 1. rok registrácie domény doplní od 1.1.2017 cena 11,90€ za predĺženie na ďalšie roky. Považovať to môžete za trvalú úpravu ceny. Vo firme sme sa pozreli na všetkých klientov a nové ceny nastavujeme každej doméne bez rozdielu.

  Zníženie cien vychádza z plošného zníženia nákupných cien všetkým registrátorom domén, zmeny tak možno očakávať aj u iných poskytovateľov.

  Online bez papierovačiek

  Papierové formuláre (niektoré s potrebou notárskeho overenia) budú konečne nahradené online registráciou. Vyplníte potrebné údaje, uhradíte poplatok a doména je o chvíľu vaša. Je až úsmevne, že k tomuto kroku pristúpil SK-NIC až v roku 2017.

  Vlastníctvo domény

  Úvodné zložité papierovačky na vybavenie vlastného SK-NIC ID sme riešili, ako väčšina registrátorov, expresnou registráciou na našu firmu. Z celkovo viac ako 36700 domén, ktoré registrujeme, vystupuje Webglobe – Yegon na viac ako 11K doménach. Tento spôsob riešenia však často komplikoval riešenie sporov a nedávno na to nezmyselne doplatili aj kolegovia z fachu, ktorí od štátu dostali obrovské pokuty.

  Expresná registrácia domény
  Expresná registrácia domény v našom nákupnom košíku.

  S novými pravidlami už registrátor nebude môcť vystupovať ako majiteľ doményPočas leta Na jeseň tak budeme postupne meniť držiteľov domén na samotných klientov. Zmene bude predchádzať posielanie upozornení a aktualizácia dát cez WY Panel.

  Aktualizované: Výzvy už boli odoslané.

  Aj zahraniční držitelia

  Pozitívnou zmenou je aj možnosť registrovať .sk doménu na zahraničné subjekty z členských štátov Európskeho hospodárskeho priestoru. Doteraz museli držitelia domén pochádzať zo Slovenska.

  Koniec špekulantom

  Slovenské .sk domény mali jeden unikát a to technický stav TA, ktorý umožňoval ich prevádzku aj bez platenia. Toto sme využívali aj my na rezerváciu domény, vďaka čomu bolo možné využívať objednané služby takmer okamžite po odoslaní objednávky.

  Doménoví špekulanti to však často využívali na neustále blokovanie domén, dokonca aj bez akéhokoľvek platenia. Nové pravidlá tento stav vylučujú a domény budú registrované (a obsadené) až po ich plnohodnotnej úhrade. Tento bod pravidiel platí tak isto už od 1. januára.

  Viacročná registrácia

  Po vzore ostatných TLD, aj slovenskú doménu bude možné registrovať na viac rokov dopredu. Po registrácii výlučne na 1 rok bude možné objednať alebo predĺžiť domému aj na 10 rokov.

   

  Získať novú .sk DOMÉNU

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný