• 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  Nástroje
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.

  Viac informácií


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.
  Viac informácií


  Nástroje

  Praktické business nástroje, ktoré pomôžu vášmu podnikaniu rásť. Vyskúšajte náš hromadný e-mailing SMTP Klerk či účtovný program POHODA.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  názov firmynázov firmy
  Podnikanie

  Ako vymyslieť názov firmy a chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť

  Nielenže založenie firmy a samotné podnikanie je celkom náročné, vymyslenie názvu firmy nie je o nič jednoduchšie. Niekedy by ste mohli presedieť aj celé hodiny a nič výnimočné, čo by vystihlo ducha firmy, bolo chytľavé, a odlíšilo by vás, by vám na um neprišlo.

  V tomto článku vám poradíme niekoľko užitočných tipov, ako vymyslieť názov firmy.

   

  Inšpirujte sa v iných jazykoch

  Každý rok vznikne na Slovensku niekoľko tisíc nových firiem. V roku 2016 ich bolo až 19466.

  Vymyslieť v takom množstvo niečo nové a zároveň výstižné, už nie je také jednoduché, ako kedysi. Väčšinou keď niečo vymyslíte, môžete zistiť, že daný názov spoločnosti je už obsadený.

  Lenže obsadený môže byť len vo vašom rodnom jazyku. Nikto predsa nepovedal, že nemôžete hľadať v iných jazykoch. Na svete ich je podľa štatistík z roku 2009 až 6909. Určite v nich niečo nájdete. Vznikli tak názvy trnavských reštaurácií Apetito alebo BuonGiorno. Aj digitálna aplikácia na platby Venmo. Jej zakladateľ, Andrew Kortina, povedal, že inšpiráciu hľadali v latinských slovách vendo/vendere, čo v preklade znamená predávať.

   

  Hľadajte asociácie

  Keď vymyslíte všetko očividné a s ničím nie ste spokojný, potrebujete svoju myseľ oslobodiť. Jednou z najjednoduchších techník je tvorba asociácií. Pomôže vám otvoriť vašu myseľ novým miestam, kde by ste predtým nehľadali. Napríklad, ak by ste zakladali školu bojových umení. Kde všade by ste mohli hľadať inšpiráciu? Napríklad v gréckej a rímskej histórii a mytológii (Spartans Club alebo TITAN GYM v Bratislave).

   

  Zamerajte sa na potreby svojich zákazníkov

  Vo svete online marketingu nie je problém získať dáta o návštevníkoch webu. Môžete sledovať, čo presne robia na webe, koľko a aké stránky navštívili, ako často sa vracajú, ako často nakupujú. Lenže dáta sami o sebe nič neznamenajú. Kľúčové je vedieť ich interpretovať. A veľa firiem to nevie. Majú dáta, ale nepracujú s nimi. Keby ste mali firmu, ktorá vie tento problém vyriešiť, mohli by ste ju nazvať napríklad takto:

  • Action Data
  • Data Results
  • Data Clinic

   

   

  Vymyslite meno, z ktorého je hneď jasné, čo robíte

  Touto poslednou radou pri vymýšľaní názvu sa nemusíte riadiť do bodky. Nespĺňajú ju ani Google či Amazon. Pritom sú to jedny z najsilnejších značiek. No schválne, keby ste ich nepoznali, vedeli by ste len z ich názvov, že ide o internetový vyhľadávač alebo internetový obchod?

  Alebo úspešná slovenská firma Exponea. Uhádli by ste iba z jej názvu, že ide o marketingový nástroj, ktorým viete analyzovať a automatizovať svoj online marketing?

  Avšak takéto dobré názvy nevymyslíte na počkanie. Keď vám žiadny nenapadne, zamerajte sa na kľúčové slovo, ktoré vás vystihuje. Takto to urobili aj služby ako Mailchimp alebo český SmartEmailing. Z ich názvu hneď viete, že ide pravdepodobne o nejaký druh emailového softvéru na rozosielanie správ vašim kontaktom.

   

  3 najčastejšie chyby pri vymýšľaní názvu firmy

   

  Nemyslíte na budúcnosť

  Vyhnite sa výberu mien, ktoré vám neumožnia v budúcnosti prispôsobiť sa vývoju na trhu alebo pridať nové druhy produktov/ služieb do vášho portfólia. Určite nikdy v názve firmy nepoužívajte geografickú polohu alebo čokoľvek, čo by súviselo s kategóriou vašich produktov. Vaši súčasní, ale aj potenciálni zákazníci, by boli zmätený, prečo máte v názve firmy jeden produkt a snažíte sa im predať niečo úplne iné.

   

  Vyhnite sa skratkám

  Prečo? Pretože pre väčšinu ľudí skratka nebude nič znamenať, pokiaľ im jej zmysel nevysvetlíte. Meno vašej spoločnosti by malo hneď vyjadrovať, čo reprezentujete a čo robíte.

   

  Neberiete do úvahy názor vašich potenciálnych klientov

  Než svoj názov firmy vypustíte do sveta mali by ste zvážiť názor svojich potenciálnych zákazníkov. Váš dobrý dojem z názvu nie je dostatočne veľká vzorka na to, aby ste mohli usúdiť, že máte vybraný ten najlepší možný.

  Spýtajte sa potenciálnych zákazníkov na ich dojmy z niekoľkých možných názvov a možno zistíte, že váš favorit nie je v ich mysliach jedničkou a vami zavrhovaný názov je pre nich oveľa príťažlivejší.

  A to najdôležitejšie, keď už budete mať vymyslený svoj názov firmy, nezabudnite si čo najskôr registrovať aj doménu.

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný