2 Hľadáme nových kolegov. Pridajte sa k nám.

Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

WY Novinky

Navštívili sme WordCamp Europe 2016

Minulý víkend sme navštívili WordCamp Europe 2016 vo Viedni. Bol to už štvrtý ročník celoeurópskeho WordCampu s účasťou viac ako 2000 WordPress nadšencou. Okrem samotnej konferencie sme sa tešili aj na náš spoločný výjadz, ktorý sme avizovali dlhé mesiace predom. Tu je krátky report. 

Spoločná cesta

Pre slovenskú WordPress komunitu sme zabezpečili autobus. Možnosť stretnúť sa a spoločne si užiť cestu využila približne polovica všetkých účastníkov zo Slovenska. Celkovo nás v autobuse bolo 24. Ďakujeme za skvelý čas, príjemnú cestu a v neposlednom rade možnosť stretnúť vás osobne. Verím, že to nadšenie bolo obojsmerné 🙂

Autobus Webglobe - Yegon na WordCamp Europe 2016
Na nedávny WordCamp Europe 2016 sme pre vás zabezpečili odvoz z Bratislavy.

Webglobe - Yegon autobus

Atmosféra a program

Komunita okolo WordPress je neuveriteľná. Je fajn vidieť, že ľudia z celého sveta, s rôznymi názormi a zmyšľaním nájdu spoločnú reč a vášeň pre jedno. Tolerancia, zdieľanie a pomoc. Na toto bol na začiatku kladený veľký doraz a cítil som to počas celého eventu. Stále veľmi aktuálna téma.

Veľa tém

Prednášky boli na rôzne témy. Developérske prevážne o RESP API, marketérske o e-mailovej komunikácii, správcovské o bezpečnosti a rýchlosti webu. Program bol rozdelený do troch sál, pričom niektoré prednášky boli na hlavu zaplnené. Určite tak využijem video archív na WordPress.tv a pozriem, čo som nestihol/nemohol. Ktorá sa mi ale páčila najviac? Jednoznačne You are to cheap, ktorú si pripravil Tomaz Zaman.

Sharing is caring

Unikátnym počinom bola prednáška o Drupal-e a manažovaní open-source projektu takýchto rozmerov. Veľmi pekné vidieť, ako si podobné komunity vymieňajú info. Pozitívne ohlasy išli aj z publika. To, že niekto vyloží Drupal nálepky na WordCampe dostalo nový rozmer 🙂

Ešte nebol WordCamp, kde by som nenašiel nálepky Drupal :)

Voľný čas

Spestrením programu boli voľnočasové aktivity. Konfera prebiehala v priestoroch MuseumsQuartier. Zavítať ste mohli do Leopold Museum, zbehnúť do centra smer Mariahilfer Straße alebo len tak chillovať vonku s ostatnými.

 

Karol Vörös z Webglobe - Yegon na WordCamp Europe 2016

Populárne bolo aj fotenie s maskotom Wapuu. Toto si nemohli nechať újsť ani Jurove dievčence. Okrem iného si vytunuli aj vlastný badge – nech ich predsa pustia dnu 🙂

Jurové dievčatá s Wapuu

Swag a merch

Takéto podujatie sa nezaobíde bez podpory partnerov. V priestore boli najmä kolegovia hosteri, ktorí predstavovali svoje WordPress riešenia. Ako to už býva, na prázdno sa neodchádzalo. Tričká, tašky, ekologické fľaše , sada šroubovákou (pozdravujem Katku) a všeličo iné.

 

Vystavovatelia na WordCamp Europe 2016

Koniec soboty sa niesol v oznámení miesta na budúci rok – Paríž. Pokračovalo sa afterkou a v nedeľu bol na programe Contributors Day s cca 500 prihlásenými účastníkmi.

Ďakovačka na záver

Ďakujem patrí účastníkom a v neposlednom rade aj nášmu vedeniu, ktoré odkleplo náš zájazd. Vďaka Igor a Michal za pomoc s realizáciou. Takže zase o rok 😉

Nezmeškajte ďalšie užitočné články
a buďte o nich informovaný