2 Hľadáme nových kolegov. Pridajte sa k nám.

 • 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.

  Viac informácií


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  WY Novinky

  Navštívili sme WordCamp Europe 2016

  Minulý víkend sme navštívili WordCamp Europe 2016 vo Viedni. Bol to už štvrtý ročník celoeurópskeho WordCampu s účasťou viac ako 2000 WordPress nadšencou. Okrem samotnej konferencie sme sa tešili aj na náš spoločný výjadz, ktorý sme avizovali dlhé mesiace predom. Tu je krátky report. 

  Spoločná cesta

  Pre slovenskú WordPress komunitu sme zabezpečili autobus. Možnosť stretnúť sa a spoločne si užiť cestu využila približne polovica všetkých účastníkov zo Slovenska. Celkovo nás v autobuse bolo 24. Ďakujeme za skvelý čas, príjemnú cestu a v neposlednom rade možnosť stretnúť vás osobne. Verím, že to nadšenie bolo obojsmerné 🙂

  Autobus Webglobe - Yegon na WordCamp Europe 2016
  Na nedávny WordCamp Europe 2016 sme pre vás zabezpečili odvoz z Bratislavy.

  Webglobe - Yegon autobus

  Atmosféra a program

  Komunita okolo WordPress je neuveriteľná. Je fajn vidieť, že ľudia z celého sveta, s rôznymi názormi a zmyšľaním nájdu spoločnú reč a vášeň pre jedno. Tolerancia, zdieľanie a pomoc. Na toto bol na začiatku kladený veľký doraz a cítil som to počas celého eventu. Stále veľmi aktuálna téma.

  Veľa tém

  Prednášky boli na rôzne témy. Developérske prevážne o RESP API, marketérske o e-mailovej komunikácii, správcovské o bezpečnosti a rýchlosti webu. Program bol rozdelený do troch sál, pričom niektoré prednášky boli na hlavu zaplnené. Určite tak využijem video archív na WordPress.tv a pozriem, čo som nestihol/nemohol. Ktorá sa mi ale páčila najviac? Jednoznačne You are to cheap, ktorú si pripravil Tomaz Zaman.

  Sharing is caring

  Unikátnym počinom bola prednáška o Drupal-e a manažovaní open-source projektu takýchto rozmerov. Veľmi pekné vidieť, ako si podobné komunity vymieňajú info. Pozitívne ohlasy išli aj z publika. To, že niekto vyloží Drupal nálepky na WordCampe dostalo nový rozmer 🙂

  Ešte nebol WordCamp, kde by som nenašiel nálepky Drupal :)

  Voľný čas

  Spestrením programu boli voľnočasové aktivity. Konfera prebiehala v priestoroch MuseumsQuartier. Zavítať ste mohli do Leopold Museum, zbehnúť do centra smer Mariahilfer Straße alebo len tak chillovať vonku s ostatnými.

   

  Karol Vörös z Webglobe - Yegon na WordCamp Europe 2016

  Populárne bolo aj fotenie s maskotom Wapuu. Toto si nemohli nechať újsť ani Jurove dievčence. Okrem iného si vytunuli aj vlastný badge – nech ich predsa pustia dnu 🙂

  Jurové dievčatá s Wapuu

  Swag a merch

  Takéto podujatie sa nezaobíde bez podpory partnerov. V priestore boli najmä kolegovia hosteri, ktorí predstavovali svoje WordPress riešenia. Ako to už býva, na prázdno sa neodchádzalo. Tričká, tašky, ekologické fľaše , sada šroubovákou (pozdravujem Katku) a všeličo iné.

   

  Vystavovatelia na WordCamp Europe 2016

  Koniec soboty sa niesol v oznámení miesta na budúci rok – Paríž. Pokračovalo sa afterkou a v nedeľu bol na programe Contributors Day s cca 500 prihlásenými účastníkmi.

  Ďakovačka na záver

  Ďakujem patrí účastníkom a v neposlednom rade aj nášmu vedeniu, ktoré odkleplo náš zájazd. Vďaka Igor a Michal za pomoc s realizáciou. Takže zase o rok 😉

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný