2 Hľadáme nových kolegov. Pridajte sa k nám.

Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

Ako zarobiť peniaze z domuAko zarobiť peniaze z domu
Tipy a triky

Ako zarobiť peniaze z domu: Tieto nápady na podnikanie stoja za vyskúšanie

S modernými technológiami ako internet a počítače už nie je úplne nevyhnutné chodiť niekam do práce, kde musíte stráviť osem hodín denne. Privyrobiť si alebo podnikať môžete aj ako digitálny nomád na diaľku alebo dokonca z pohodlia svojho domu.

Nasledujúce spôsoby zarábania peňazí z domu sú dobré, ak si chcete zarobiť popri práci aj keď chcete rozbehnúť podnikanie z domu.

 

7 nápadov ako zarábať peniaze z domu

 

Online kurz/doučovanie

Dobrým spôsobom ako si nielen privyrobiť popri práci, ale aj zarobiť na fulltime, je predávať svoje vedomosti cez online kurzy alebo prostredníctvom doučovania, ktoré môžete robiť aj z pohodlia svojho domova cez Skype alebo Google Hangouts. Napríklad, ak viete uvariť špeciality, pri ktorých ľuďom tečú slinky, mohli by ste začať učiť ľudí variť.

Formou doučovania či online kurzu si viete pekne prilepšiť popri práci. Doučovaním cez internet viete zarobiť aj 40 eur denne. To je pekný vedľajší zárobok, nemyslíte? V prípade fulltime by ste si vedeli zarobiť aj 1000 eur mesačne. 

Ľudia sú ochotní naučiť sa veľa vecí, od varenia, cez jazyky, ako si zariadiť bývanie po zdravý životný štýl.

Kľúčové k úspechu je hlavne pripraviť si osnovu toho, čo budete učiť, a urobiť to zaujímavým  a neodolateľným. Neučte ľudí variť. Učte ich ako dodať životu nové chute. Neučte ich anglicky. Dajte im možnosť cestovať po svete.

Na rozbehnutie vám nevyhnutne bude stačiť nejaká aplikácia na videohovory (napríklad Skype alebo Google Hangouts) a vlastná web stránka, cez ktorú o sebe dáte vedieť.

 

Začnite blogovať

 

Blogovanie ako nápad na podnikanie z domu

 

Blogovanie je jeden z najobľúbenejších moderných spôsobov zarábania na internete. Prečo? Dá sa začať aj bez veľkej investície. Najpoužívanejšia blogovacia platforma WordPress je zdarma, takže vám stačí iba dostupný hosting, na ktorom vám blog pobeží a doména, na ktorej vás ľudia nájdu.

 

Odporúčané čítanie:

Návod ako si založiť blog cez WordPress

Ako sa stať blogerom

9 rád ako začať blogovať a písať super články

Ako zarobiť na blogu na Slovensku

 

YouTube kanál

Vďaka rôznym navštevovaným platformám o sebe môžete dať vedieť a začať speňažovať svoju návštevnosť. Jednou z veľmi obľúbených je na Slovensku v posledných rokoch aj YouTube. Nie že by predtým YouTube obľúbený nebol, ale medzitým sa online video stalo najobľúbenejšou formou obsahu na internete.

Založiť YouTube kanál nie je nič komplikované a je to úplne zdarma. Mierne komplikované môže byť iba vymyslenie niečoho, čo bude pre ľudí dostatočne zaujímavé a môžete o tom točiť videá dosť dlhú dobu.

Stále sa však môžete inšpirovať zahraničím a preniesť daný koncept na Slovensko. Dobrým príkladom je kanál How to cook that, na ktorom si môžete pozrieť videá, v ktorých upečú smartfón, či dokonca čokoládovú knihu.

Tiež môžete googliť veci ako:

  • popular youtube channels
  • popular youtubers
  • youtube video ideas

 

Predávajte cez eshop ručné výrobky

 

Podnikanie z domu ako handmade tvorca

 

Hand made výrobky sú obľúbené produkty, za ktoré sú ľudia ochotní zaplatiť a okrem toho je to veľmi zábavný spôsob práce. Aspoň pre tých, ktorý majú k takýmto veciam vzťah a radi tvoria nové veci. Ak k nim patríte aj vy, môžete túto svoju záľubu využiť a niečo si tým zarobiť.

Ako na to a užitočné tipy nájdete na blogu somhandmadetvorca.sk

 

Jaspravim.sk

Jaspravim.sk je stránka, ktorej princíp fungovania je veľmi jednoduchý: spája ponuku bežných ľudí na rôzne drobné služby s dopytom – teda potenciálnymi klientami.

Predať sa na nej dá prakticky čokoľvek. Napríklad aj cold calling, tzv. telefonovanie databáze kontaktov, cez písanie textov, prepis textov, po tvorbu web stránok, dokonca aj hand made výrobky.

 

Virtuálny asistent

 

Dokážete organizovať a zariadiť čokoľvek? V tom prípade bude pre vás ako ušitá práca virtuálneho asistenta. V čom spočíva táto práca?

Predstaviť si ju môžete ako asistenta majiteľa firmy, ktorý keďže sa musí starať o chod firmy, nemá čas riešiť bežné záležitosti ako nahadzovanie obsahu na webe, nahadzovanie do tabuliek alebo dohadovanie stretnutí.

 

Testujte web stránky

Trávite na internete veľa času? Potom sa vám možno bude pozdávať tento spôsob privyrobenia si. O čo ide? Aby bola webstránka alebo aplikácia úspešná, musí sa najprv poriadne otestovať, či jej užívatelia rozumejú a vedia ju používať. Je to hotová veda a na to, aby sa všetko vydarilo, je najlepšie získať spätnú väzbu od reálnych užívateľov. Čo takto od vás?

Stránky, ktoré vám za to budú platiť nájdete tak, že budete googliť napríklad:

  • where to test websites
  • companies that pay you to test websites

 

Slovo na záver

Keď ste v práci, rušivých vplyvov máte menej a je ľahšie sa sústrediť na prácu, pretože viete, že by ste mali pracovať. Na druhej strane, práca doma znamená, že môžete venovať pozornosť aj súkromným veciam či kedykoľvek si odskočiť do obchodu. Inak povedané, nástrah, ktoré vás môžu obrať o vašu pozornosť, je oveľa viac.

Podnikanie z domu je veľmi pekná predstava, avšak na rozdiel od bežného zamestnania v kancelárií či obchode si vyžaduje väčšiu dávku disciplíny a organizovanosti. Predsa len, nemáte pevne stanovený čas od kedy do kedy máte byť v práci a vaše bežné pracovné návyky si budete určovať úplne sami.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ako začať podnikať bez peňazí

Ako na podnikanie na internete

Ako začať podnikať a rozbehnúť biznis: 12 kľúčových pravidiel

6 rád ako zistiť, v čom sa oplatí podnikať v dnešnej dobe

Nezmeškajte ďalšie užitočné články
a buďte o nich informovaný

Ušetrite prirozbiehaní podnikania na svojej webstránke

Získajte pri ročnom webhostingu 3 mesiace zadarmo s promokódom. Kam vám ho máme poslať?

Na váš email sme práve poslali žiadosť o potvrdenie zaslania promokódu.