• 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  Nástroje
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.
  Viac informácií


  Nástroje

  Praktické business nástroje, ktoré pomôžu vášmu podnikaniu rásť. Vyskúšajte náš hromadný e-mailing SMTP Klerk či účtovný program POHODA.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  WY Novinky

  Máme tú česť byť partnerom jedného z najúspešnejších SK študentských projektov

  Sme veľmi radi, že už dva roky môžeme podporovať servermi na výpočty a testovanie jeden z najúspešnejších študentských projektov na Slovensku – elektrickú formulu STUBA Green Teamu. Možno vám tento projekt nič nehovorí, a práve preto by sme vám ho pri príležitosti 10. výročia od ich vzniku radi predstavili.

   

   

  STUBA Green Team vznikol vďaka iniciatíve niekoľkých mladých študentov zo Strojníckej fakulty STU v roku 2009, ktorí sa rozhodli, že postavia elektrický monopost, s ktorým mali ambíciu o pár mesiacov reprezentovať našu krajinu na najbližších študentských pretekoch.

  Nemali peniaze, ani vedomosti, iba odhodlanie, vytrvalosť a jasný cieľ. K tomu stáli pred neľahkou úlohou presvedčiť zástupcov školy, aby im poskytli dielňu, financie a hlavne potrebné know-how. Napriek absencii reálnych skúseností boli schopní dosiahnuť úspech už na prvej súťaži v Nemecku, kde obsadili úžasné druhé miesto, vďaka čomu si ich všimli prví podporovatelia a sponzori. Týmto úspechom preukázali svoju životaschopnosť a potenciál do budúcna, čím vývoj formule nabral na obrátkach.

  Od začiatku ich snaženia ubehlo už 10 sezón a tím sa výrazne rozrástol. Momentálne sa na projekte podieľa až 63 študentov z viacerých fakúlt, ktorí sú organizovaní vo viacerých tímoch s jasne stanovenými úlohami, projektovým riadením, manažovaním inovácií, opráv, marketingu, kontaktu so školou či sponzormi. O to viac je toto snaženie obdivuhodné, že nikto za svoje aktivity nedostáva žiadny plat a nemá ani školské výhody.

  Za celý čas fungovania si tím okrem viacerých úspechov na súťažiach pertrpel aj horšie chvíle. Medzi nimi aj odstúpenie hlavného sponzora, zhorenie formule s odhadovanou škodou až 70 000€, či vytopenie starej dielne, ktorú možno aj vďaka tomu nakoniec kompletne zrekonštruovali a dnes vyzerá naozaj skvelo.

   

   

   

  Tak ako sa kolektív každým rokom zlepšuje a učí, napreduje aj výkon samotnej formule. Kým prvý model monopostu mal zrýchlenie z 0 na 100 km/h za necelých 6 sekúnd, ten súčasný hravo tento čas prekoná takmer o polovicu. Výraznejšie úspechy hlási aj STUBA Driverless Team, ktorý pracuje na plne autonómnej verzii formule bez pilota a je spomedzi všetkých európskych tímov v tomto snažení najďalej.

  Všetkým členom STUBA Green Teamu želáme do budúcnosti veľa úspechov, vnútornej motivácie a chuti neustále napredovať.

   

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný