• 02 - 581 010 62
 • Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  Novinky

  Konečné spojenie Webglobe a Yegon je tu.

  Už dlhšiu dobu netajíme, že ku konečnému spojeniu príde na jeseň 2016. Teraz už môžeme prezradiť aj konkrétny dátum. Je ním štvrtok 27.10.2016. 

  Tento článok hovorí o novinkách pre koncových klientov. Veľkoobchodným partnerom sme venovali samostatný post.

  Samotnému spojeniu bude predchádzať migrácia dát zo systému Yegon. Aj kvôli tomu bol test nového Kontrol Panelu určený zatiaľ iba pre hostingy Webglobe.

  Info pre klientov Yegon

  Migrácia dát do nových systémov je naplánovaná na sobotu 15.10.2016. Týmto dňom bude súčasný WebPanel.sk nahradený novým Kontrol Panelom. Adresa https://www.webpanel.sk ostáva pre všetkých klientov Yegon v platnosti do 27.10. Po tomto dátume vás čaká zmena URL adresy, ale systém už ostane rovnaký. Náhľad nových funkcií nájdete v predošlom článku, ktorý informoval o spustení beta prevádzky pod Webglobe.

  Presun dát sme naplánovali tak, aby nedošlo k žiadnemu výpadku hostingov. Aby sme zachovali konzistentné dáta, odstavíme počas dňa iba webovú appku WebPanel a spúšťanie scriptov cez cron. Plánované zmeny hesiel, či iné zmeny v nastaveniach odporúčame vykonať ešte počas týždňa alebo už v novom systéme. Po migrácii by mali všetky aplikácie fungovať ako doteraz a žiadna zmena v nastaveniach nutná nebude.

  Info pre Webglobe

  15. októbra pustíme nový Kontrol Panel do ostrej prevádzky. Až do 27.10.2016 pobeží na pôvodnej URL kontrolpanel.webglobe.sk. Čo bude potom sa dozviete ďalej.


  Deň D a nový Webglobe – Yegon

  27. októbra finálne zaniknú Webglobe a Yegon ako oddelené značky a hostingy. V tento deň uzrie svetlo sveta kompletne nový Webglobe – Yegon. Pripravená je nová ponuka služieb, nové rozhrania na správu, aj nové webová stránka. Zároveň nový Kontrol Panel dostane nový názov a URL, na ktorej pobeží.

  Aj tu platí, že celý proces sme pripravili tak, aby nemal žiaden vplyv na vaše služby. Weby, maily v Outlook-koch či akékoľvek nastavenia ostávajú v platnosti. Pokiaľ pracujete s webovými appkami ako (Webmail, phpMyAdmin,…), pripravené sú nové verzie na nových URL adresách.

  S príchodom nového Webglobe – Yegon sa môžete naďalej spoľahnúť na nekompromisnú spoľahlivosť a podporu vašich online aktivít. Tu sa nemení absolútne nič.

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný