• 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  Nástroje
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.
  Viac informácií


  Nástroje

  Praktické business nástroje, ktoré pomôžu vášmu podnikaniu rásť. Vyskúšajte náš hromadný e-mailing SMTP Klerk či účtovný program POHODA.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  Nezaradené

  Čo nové vo svete hostingu

  Kam sa hýbe svet hostingových spoločností sme sa boli pozrieť na konferencii World Hosting Days 2016 Global (WHD.global) v Nemecku. Organizátori pripravili po roku znovu zaujímavý program o veciach, ktoré nejakým spôsobom súvisia s hostingom, doménami, serverovými riešeniami či aplikáciami. Okrem toho sa medzi prednášajúcimi objavilo niekoľko zvučných mien. Ale pekne po poriadku.

  Webglobe - Yegon na WHD Global 2016

  Konferenciu otváral svojou prednáškou Taavi Kotka, CIO estónskej vlády. Určite ste už o ňom počuli. Ak nie o ňom, tak aspoň o skvele zvládnutom projekte elektronizácie štátu. Porozprával nám o tom, že je možné aj s malým rozpočtom zriadiť fungujúci e-government. Vyskúšať fungujúci e-government v praxi si môžete prostredníctvom e-residents, virtuálneho občianstva na https://e-estonia.com/e-residents/about/

  Následne sa začal trojdňový program prednášok, panelových diskusií a debát, počas ktorého sa vo viacerých sálach vystriedalo niekoľko desiatok speakrov. Hovorilo sa veľa o technológii docker, ktorá má potenciál stať sa hviezdou virtualizácie pre aplikácie. Hovorilo sa veľa o doménach, presnejšie, kam smerujú tzv. nové TLD domény ( napr. .club, .design, .photo atď). Ako najväčší problém je vnímané ich nepochopenie u koncového zákazníka, ako najväčšia výhoda je priama identifikácia so svojou službou prenesením jej do názvu domény. Zaujímavé bolo sledovať panelovú diskusiu o minulosti, súčasnosti a budúcnosti spamu v hostingu, v ktorej sa stretli „spamfigheri“ so „spamermi“. Stále pokročilejšie nástroje spamerov kladú stále vyššie nároky na ochranu hostingových služieb. Tiež sa živo diskutovalo o tom, kde je hranica spamu.
  Panelovke predchádzalo trochu pobavenia od komika Jamesa Veitcha, ktorý si rád píše so spamermi a tieto konverzácie vydal aj ako knižku. Keďže tu máme jednu túto knižku, možete ju vyhrať. Stačí, keď nám do komentáru napíšete ako sa vy chránite proti nevyžiadanej pošte. Z komentárov potom vyžrebujeme vo štvrtok 24.3.2016  jedného výhercu.

  Zaujímavá prednáška bola aj tá od Tatu Ylönena, tvorcu SSH (secure shell) o tom, ako ho vytvoril a ako zmenil svet sysadminov ale i prednáška Marka Shuttlewortha, zakladateľa firmy Canonical.

  Ani tento rok nechýbal cez telemost vo večernej diskusii o bezpečnosti Edward Snowden.

  Cloudové témy nám potvrdili to, že cloud je stále hybnou silou vo svete hostingu a tak skoro to vďaka jeho možnostiam neskončí. Hovorilo sa o IaaS, PaaS ale i hybridných cloudoch, ktoré sú stále populárnejšie.

  WHD Global 2016

  Ako bonbónik na záver organizátori zorganizovali cez telemost rozhovor s druhým človekom na mesiaci Buzzom Aldrinom, ktorý nás nabádal k neustálemu pokroku v technológiách.

  Nechýbali ani témy o hardvéri, či novej ére SSL certifikátov zadarmo, backupovaní, bezpečnosti, datacentrách, aplikáciách pre hosterov, sitebuilderoch a iné.

  Počas konferencie prebiehala aj výstava, kde sa prezentovalo viac ako 160 vystavovateľov. Prezentovali svoje novinky v oblasti serverov, storage riešeniach, aplikáciách.

  Po náročnom maratóne prednášok utrieďujeme informácie a ich využiteľnosť, ktorú vám v najbližšej dobe prinesieme.

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný