• 02 - 581 010 62
 • Domény
  Webhosting
  Servery
  Nástroje
  O WY
  Blog
  Podpora
  Domény

  Doména je vaša internetová adresa, cez ktorú ľudia nájdu vašu webstránku.

  Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Vybrať si môžete z viac ako 150 koncoviek domén.

  Viac informácií


  Webhosting

  Vďaka webhostingu bude vaša stránka dostupná kedykoľvek. Poskytneme vám rýchle a spoľahlivé riešenie pre malé stránky, blogy, eshopy aj firemné prezentácie.


  Servery

  Potrebujete výkonnejší server pre svoj veľký projekt alebo náročnejší web?

  Vyberte si z našej ponuky serverových riešení, ktoré naplnia vysoké očakávania aj tých najnáročnejších webov či projektov.
  Viac informácií


  Nástroje

  Praktické business nástroje, ktoré pomôžu vášmu podnikaniu rásť. Vyskúšajte náš hromadný e-mailing SMTP Klerk či účtovný program POHODA.


  O nás

  Sme skupina nadšencov, ktorá sa už niekoľko rokov stará o vaše sny a podnikanie na internete.

  Sme spojkou medzi vami a vašimi snami o podnikaní vo svete internetu/na internete.

  Viac informácií


  Blog

  WY blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac z oblasti blogovania, marketingu, WordPressu, ale aj programovania, či podnikania.

  Prejsť na blog


  Zaujímavé články
  WordPress

  Podrobný návod ako si vytvoriť vlastnú web stránku

  Tipy a triky

  7 spôsobov ako vymyslieť perfektný názov domény

  Tipy a triky

  Ako raketovo zlepšiť rýchlosť načítania vašej webstránky

  Podpora

  Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na telefónnom čísle 02 – 581 010 62, e-maile helpdesk@wy.sk alebo chate.

  Spustiť chat


  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Pokračovaním súhlasíte so zberom dát.

  Nezaradené

  Ako môže blog pomôcť biznisu

  Blogovanie prerástlo z kreatívneho hobby pre pár ľudí, do obrovsky úspešného podnikania. Milióny ľudí na celom svete využívajú blogovanie, aby sa podelili o svoje názory na všemožné témy, od najlepšieho receptu na jablkový koláč, až po rozsiahle recenzie na najnovší iPhone.

  Avšak čo sa týka podnikových blogov, ich zameraním je zvyčajne zvýšenie návštevnosti na stránkach, ktoré nakoniec vedie k väčšiemu zisku. Prostredníctvom blogu dokážete tiež informovať svojich klientov o nových produktoch, novinkách z odboru, ako aj o tom, čo sa deje vo vašej firme. Blog je teda skvelý spôsob, ako sa klientom viac priblížiť.

  Aby ste napísali úspešný blogový príspevok, nemusíte mať doktorát zo slovenského jazyka. Všetko čo potrebujete je vášeň pre to, o čom píšete. Štýl písania príde spolu s praxou, ale ak ste vo svojom blogu konzistentní a informatívni, všimnete si výsledky.

  Nie ste rozhodnutí či budete potrebovať blog? Možno vás presvedčí týchto päť výhod blogovania:

  1. Optimalizácia pre vyhľadávače

  Pravdepodobne dôvod číslo jedna, prečo by ste mali zvážiť blog je zvýšenie svojej SEO. Jednoducho povedané, blog vám dáva priestor k vytvoreniu ďalšieho obsahu pre návštevníkov vašej webovej stránky, ale aj novým potenciálnym zákazníkom stále nové dôvody na jej navštívenie.

  Blog vám taktiež dáva príležitosť vylepšiť pozíciu vašej stránky vo vyhľadávačoch, jednoduchým zahrnutím kľúčových slov vo vašich príspevkoch. Pri písaní článkov týkajúcich sa vášho oboru teda môžete použiť slová, ktoré zákazníci vyhľadávajú a prilákať tak ľudí na váš web.

  Avšak, nemali by ste sa pokúšať napchať do svojho blogového príspevku za každú cenu čo najviac kľúčových slov. Namiesto toho, sa sústreďte na kvalitný obsah a jeho zameranie na vašu cieľovú skupinu. Vyhľadávače sú múdre, vedia rozoznať prepchatie kľúčovými slovami (zlé), ako aj kvalitný obsah (dobré).

  2. Obsah pre sociálne siete

  svoju najnovšiu ponuku alebo obľúbenú službu nemôžete opakovane pridávať donekonečna. Nakoniec budete musieť prísť s novým jedinečným obsahom, aby ste prilákali nových ľudí na sociálnych sieťach.

  Najlepší spôsob, ako to urobiť je prostredníctvom blogu. Každý príspevok, ktorý napíšete môže byť následne publikovaný ako tweet alebo príspevok na Facebooku. Ak dokážete vytvoriť zaujímavý obsah, dokážete podporiť váš rast na sociálnych sieťach a tiež zvýšiť návštevnosť vašej stránky.

  3. Udržujte svojich klientov informovaných

  Akonáhle získate pevnú klientsku základňu, chcete si byť istý, že svojich klientov stále dokážete zaujať. Jeden zo spôsobov, ako to dosiahnuť je zamerať sa vo svojich blogových príspevkoch na súčasných klientov. Môžu to byť informatívne články o vašich produktoch a službách, špeciálnych cenách a ponukách, alebo len informácie, ktoré je dobré vedieť a ktoré by mohli klientov zaujímať.

  Keď máte obsah, o ktorom máte pocit, že by ho mali čítať všetci vaši klienti (napríklad časovo obmedzená ponuka), zvážte rozosielanie e-mailov s odkazom na blog. Avšak uistite sa, že to nepreháňate a posielate odkazy len v prípade, že sú naozaj „povinným čítaním”; nikdy predsa nechcete riskovať spamovanie svojich zákazníkov.

  4. Dlhodobé výsledky

  Blogy sú skvelé, pretože nezmiznú po dvoch týždňoch. Napríklad ten, ktorý ste napísali pred dvoma rokmi môže ešte stále priviesť návštevníkov na vašu stránku. Úspešné príspevky sa budú aj naďalej objavovať vo výsledkoch vyhľadávača. Taktiež môžete staré blogové príspevky zdieľať na sociálnych sieťach, teda ak máte pocit, že sú stále relevantné pre vaše publikum.

  Niektoré príspevky nie sú spočiatku veľkým hitom, ale po niekoľkých mesiacoch môžu začať stúpať po rebríčku SEO. Príspevok napísaný pred šiestimi mesiacmi môže preto pokojne prilákať nových klientov, pretože ho uvidia po prvýkrát.

  5. Vytvorenie imidžu spoločnosti 

  Jeden z najobľúbenejších aspektov blogu je príležitosť priblížiť návštevníkom hodnoty vašej spoločnosti, ako aj vaše pracovné prostredie.

  Tieto druhy príspevkov odovzdávajú správu, že ste skutočnou spoločnosťou riadenou normálnymi ľuďmi. Určite sa aj návštevníci vašej stránky potešia, keď uvidia, že majú vlastne dočinenia s celkom normálnymi ľuďmi, nie len s robotmi bez emócií.

  Nebojte sa, začnite blogovať už dnes! Webglobe vám ponúka vyladený WordPress Hosting, skvelý hosting pre váš blog na WordPress.

  Nezmeškajte ďalšie užitočné články
  a buďte o nich informovaný